Zygmunt Pulsson

Zygmunt Pulsson - pomysłodawca i współtwórca Teatru Przekaz, artysta, opowiadacz życia i pieśniarz. Terapeuta Pulsson® Therapy i mentor rozwoju osobistego. Współautor i reżyser spektakli wystawianych w Teatrze Przekaz: „Tańczący z Orłem”, „Andrzejkowe wróżby i przepowiednie”, „Patent na Świry”. Znawca ludzkiej natury, nazywany opiekunem dusz, wpisany w Poczet Healerów Polskich. Jest autorem tomików poezji „Wierny Sobie”, i „Patent na Świry”, oraz recitalu „Ścieżka duszy”. Był wielokrotnym gościem programów radiowych Polskiego Radia 1 i Trójki. Razem z Ireną Piłatowską był współautorem rozwojowo integracyjnego cyklu spotkań: "Spotkanie ze sobą", prowadzonych w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Był autorem i prowadzącym kilkuletni program rozwojowy "TOR".

Kiedyś powiedział: „Zacząłem pisać, kiedy wiedziałem co chcę przekazać. Zacząłem przekazywać, kiedy zacząłem wierzyć w przeznaczenie i siebie”.

Zygmunt Pulsson to artysta, który na podstawie swoich przeżyć i obserwacji życiowych stworzył całe cykle utworów o życiu, ludzkich postawach i zachowaniach. Jest to człowiek, który kiedyś w swoim życiu wykonywał różne zawody. Był elektromechanikiem, konserwatorem w domu mody, projektantem i producentem lamp oświetleniowych, również założycielem i szefem uznanej firmy cateringowej. Po wieloletnim „wyścigu szczurów” w 1997 roku przeszedł zawal serca i śmierć kliniczną.

To przewartościowało jego życie. Zajął się rozwojem osobistym. Studiował anatomię, fizjologię, psychologię. Skończył studium naturalnych metod leczenia. Podróżował, uczył się od znanych profesorów i szamanów. W trakcie swoich podróży i rozwoju osobistego, zapisywał swoje doświadczenia i przemyślenia w balladach, które przedstawia.

Podczas swoich "Sit up'ów" i spotkań z publicznością wykorzystuje swoją zdolność wglądu w osobowość uczestników. Rozmawia, inspiruje a czasem udziela życiowych wskazówek. Ma niezwykłą intuicję, którą wykorzystuje do tego, że widzowie nie są jedynie słuchaczami a współtworzą jego projekty sceniczne. Aktywnie uczestniczą a Zygmunt dedykuje im swoje ballady z puentą.

Jest to niespotykana forma spotkań. Jego "Sit up'y" wzbudzająca emocje, nie pozostawiające po sobie ciszy. Dla kultury jest to coś nowego. Dla widza jest to osobista refleksja, wiedza na temat samego siebie, odkrywanie nowych wartości, przestrzeni dla rozwoju osobistego.

Na tego rodzaju spotkaniach z publicznością, Zygmunt tworzy swoisty nowatorski "Sit up" i Sage-Meeting.